Kościół Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu

Poniżej Archiwalne Panoramy wykonane w 2007 roku.

Rok 2011
Nowe uaktualnione panoramki z Kościoła pw Edmunda Bojanowskiego na Pożegowie w Gostyniu. Zrobiłem 5 nowych panoram.
Kościól ma teraz także stronę internetową gdzie jest bardzo dużo szczegółowych informacji – kliknij tutaj

Wpis z 22 Maja 2007
Przyszedł czas na panoramki z Nowego Kościoła pw. bł. Edmunda Bojanowskiego na Pożegowie. Przyznam że bardzo mi się podoba wnętrze tego kościoła. Ksiądz Przemysław Maciejewski napisał kilka słów o tym obiekcie.

Oto jego tekst:

Z inicjatywą budowy wyszedł ks. kanonik Artur Przybył, proboszcz parafii św. Małgorzaty (Fara) w Gostyniu. Dnia 7 czerwca 1993 nastąpiło poświęcenie krzyża i terenu pod budowę. Uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego przypadła na 6 września 2000 roku. Następnie utworzono nową parafię pw. bł. Edmunda Bojanowskiego w dniu 27 sierpnia 2001. Pierwszym proboszczem został ks. Przemysław Maciejewski. Kościół był wówczas w stanie surowym zamkniętym. Od chwili powstania parafii w kościele trwają prace wykończeniowe, a od 2005 roku również prace przy budowie domu parafialnego. W kościele znajdują się dwie płaskorzeźby: przy tabernakulum płaskorzeźba przedstawiająca apostołów na Ostatniej Wieczerzy, a po prawej stronie płaskorzeźba bł. Edmunda w otoczeniu dzieci i siostry Służebniczki. W bocznej nawie znajduje się duży obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na ścianie południowej widać duży witraż przedstawiający Świętą Rodzinę. W ciągu najbliższych miesięcy zostanie wykonana figura Pana Jezusa na krzyżu znajdującym się na ścianie ołtarzowej, a za miesiąc będą gotowe dwa konfesjonały. Parafia liczy obecnie 3940 mieszkańców.

 

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *