Kościół Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu

10 December 2011 |  by

Rok 2011
Nowe uaktualnione panoramki z Kościoła pw Edmunda Bojanowskiego na Pożegowie w Gostyniu. Zrobiłem 5 nowych panoram.
Kościól ma teraz także stronę internetową gdzie jest bardzo dużo szczegółowych informacji – kliknij tutaj

Wpis z 22 Maja 2007
Przyszedł czas na panoramki z Nowego Kościoła pw. bł. Edmunda Bojanowskiego na Pożegowie. Przyznam że bardzo mi się podoba wnętrze tego kościoła. Ksiądz Przemysław Maciejewski napisał kilka słów o tym obiekcie.

Oto jego tekst:

Z inicjatywą budowy wyszedł ks. kanonik Artur Przybył, proboszcz parafii św. Małgorzaty (Fara) w Gostyniu. Dnia 7 czerwca 1993 nastąpiło poświęcenie krzyża i terenu pod budowę. Uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego przypadła na 6 września 2000 roku. Następnie utworzono nową parafię pw. bł. Edmunda Bojanowskiego w dniu 27 sierpnia 2001. Pierwszym proboszczem został ks. Przemysław Maciejewski. Kościół był wówczas w stanie surowym zamkniętym. Od chwili powstania parafii w kościele trwają prace wykończeniowe, a od 2005 roku również prace przy budowie domu parafialnego. W kościele znajdują się dwie płaskorzeźby: przy tabernakulum płaskorzeźba przedstawiająca apostołów na Ostatniej Wieczerzy, a po prawej stronie płaskorzeźba bł. Edmunda w otoczeniu dzieci i siostry Służebniczki. W bocznej nawie znajduje się duży obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na ścianie południowej widać duży witraż przedstawiający Świętą Rodzinę. W ciągu najbliższych miesięcy zostanie wykonana figura Pana Jezusa na krzyżu znajdującym się na ścianie ołtarzowej, a za miesiąc będą gotowe dwa konfesjonały. Parafia liczy obecnie 3940 mieszkańców.Info o autorze

Dawid Górny założyciel strony Wirtualny Gostyń zaczął swój projekt w 2006 roku. Jest twórcą wielu wirtualnych wycieczek oraz panoram 360, którymi stara się promować piękno powiatu oraz miasta Gostyń Wlkp.

Kopiowanie wszelkiej zawartości tej strony jest zabronione.

Wasze komentarze motywują mnie do dalszego działania i zawsze miło jest je dostawać, do czego gorąco zachęcam.


Napisz Swój komentarz